Informacje

OrthoPuzzle MATA ORTOPEDYCZNA Uniwersal

298,00 zł

4627123647217

Ten produkt nie występuje już w magazynieCechy

Materiał Tworzywo sztuczne
Wiek dziecka 12m+

Opis

Ortho Puzzle - Medyczna mata ortopedyczna "Uniwersal"

Aukcja dotyczy wyłącznie puzzli widocznych na zdjęciu poniżej:

 

"Uniwersal" - dla dzieci w wieku od 1 roku życia

Reliefy powierzchni odpowiadają formie zdrowej stopy dziecka, a różnice między elementami maty zwiększają nacisk nazakończenia nerwowe stopy i zapewniają akupresurę powierzchni.

Zestaw składa się z 8 modułów (po 2 maty każdego rodzaju):

 • 2 moduły „Kolce twarde”-powierzchnia modułu pokryta jest kolcami, które stopniowozwiększają się od krawędzi maty do środka. Relief przypomina półkulę i pozwala masować stopy oróżnym stopniuintensywności.
 • Moduł ma na celu zapobieganie i korygowanie stopnia
 • koślawości stóp, tworzenie aparatu podtrzymującego przy jednoczesnym utrzymaniu równowagi.
 • Geometria i kształt elementów do masażu pozwalają dokładnie obliczyć całą powierzchnię stopy dziecka i osiągnąć optymalny efekt masażu. Gęstość i wysokość kolców dobierana jest w taki sposób, aby dodatkowo trenować mięśniepodudzia,utrzymywać napięcie więzadłowe mięśni i tworzyć prawidłowy stereotyp chodzenia.
 • 2 moduły „Szyszki twarde”-powierzchnia modułu pokryta jest dużymi elementami masującymi, które są jak najbardziej zbliżone do szyszki leśnej. Umiarkowanie sztywna, nieelastyczna powierzchnia szyszeki nagłe zmiany wysokości elementówmatysprzyjająleczeniui zapobieganiupłaskostopiu dzięki stymulacji mięśni stopy orazzapewniają głęboką akupresurę jej powierzchni. Ostro teksturowana powierzchnia maty jest przeznaczona do rozgrzania -chodzenia tam iz powrotem, z dodatkowym krokiem, z wysokim uniesieniem kolana. A także do ćwiczeń toczenia stopy z pozycji siedzącej do przodu i z powrotemna piętę –„wańka-wstańka”.
 • Dodatkowo nietypowy kształt maty sprawi, że dziecko będzie bardzo zadowolone.
 • Działanie -głęboki efekt terapeutyczny.
 • Powierzchnia maty jest twarda, nie elastyczna.
 • 2 moduły „Trawa twarda”-powierzchnia modułu symuluje trawnik na pagórku. Unikalna płaskorzeźba modułu z półkolistym uniesieniem pośrodku jest specjalnie zaprojektowana do zapobiegania i korygowania stopniowania koślawości stóp, a także masażu stopy w kierunku wzdłużnymi poprzecznym. Powierzchnia robocza doskonale powtarza łuk zdrowej stopy. Powierzchnia modułu „Trawa” maksymalnie wpływa na wszystkie receptory stopy, wspomaga intensywne krążenie krwi, wzmacnia aparat więzadłowy, zapobiega deformacji stopy i obniżaniu łuku z powodu delikatnych kości, słabych mięśni i więzadeł.
 • Płaskorzeźba modułu „Trawa” idealnie nadaje się do wykonywania ćwiczeń zwijania na rolkach wzdłuż -od pięty do palców i poprzecznie -od zewnętrznej strony stopy w kierunku wewnątrz.
 • Działanie -łagodny efekt terapeutyczny.
 • Powierzchnia maty jest twarda, nie elastyczna.
 • 2 moduły „Jeże miękkie”-powierzchnia modułu pokryta jest igłami, które znajdują się na dziewięciu półkulach. Mata przeznaczona jest do relaksującego masażu stóp dzieci i dorosłych. Efekt terapeutyczny osiąga się dzięki działaniu stylizowanych igieł na powierzchnię skóry zgodnie z zasadą akupunktury i akupresury.
 • Powierzchnia modułu zapewnia bezpieczny i najskuteczniejszy masaż igłą powierzchni stopy. Moduł polecany jest również osobom dorosłym do relaksującego masażu nóg lub pleców po ciężkim dniu lub intensywnej aktywności fizycznej.
 • Miękką teksturowaną powierzchnię modułu „Jeże miękkie” zaleca się łączyć z modułem „Jeże twarde”, aby zwiększyć efektywność masażu, zmieniając z kolei twarde i miękkie powierzchnie.
 • Działanie -głęboki efekt terapeutyczny.
 • Powierzchnia maty jest średnio twarda, elastyczna.
 

Maty modułowe do masażu ortopedycznego – co to jest?

Maty modułowe do masażu ortopedycznego "ORTHO PUZZLE" - to modułowa posadzka z PCV o różnych poziomach sztywności i elastyczności materiału.

Zakres - medyczna kultura fizyczna.

Przeznaczenie -akupresura stref refleksologicznych na stopach, leczenie i zapobieganie płaskostopia, wzmocnienie aparatu mięśniowo-więzadłowego stopy i podudzia. Korzystnie wpływa na strefy refleksologiczne stopy dzieci i dorosłych, sprzyja prawidłowemu formowaniu łuku stopy dziecka. Pozwalają także rozwinąć percepcję kolorów i umiejętności motoryczne.

 

Produkt jest przeznaczony do stosowania w domu, w przedszkolach, szpitalach dziennych, sanitarno-profilaktycznych oraz innych placówkach medycznych. Dopuszczalne jest wykorzystanie produktu w okresie letnim na wolnym powietrzu na płaskiej twardej powierzchni rozmiar której przekracza rozmiar produktu.

Produkt jest zestawem bloków prostokątnych o tłoczonej powierzchni (modułów masujących) z łącznikami na obwodzie, które należy złożyć między sobą na zasadzie puzzli (rowek -występ).

 

Z modułów w miejscu aplikacji tworzy się posadzka reliefowa do masażu w postaci dywanu lub ścieżki. Maksymalny efekt zastosowania mat do masażu ortopedycznego można osiągnąć przy wykorzystaniu różnych rodzajów powierzchni oraz zmianie miękkich i twardych powierzchni modułów. Produkt jest dostosowany do wielokrotnego użytku.

Moduły w jasnych kolorach wykonane są z higienicznego materiału, który jest łatwy do czyszczenia i może wytrzymać wielokrotne użytkowanie.

 

Maty modułowe do masażu ortopedycznego "ORTHO PUZZLE" maksymalnie powtarzają powierzchnie i reliefy naturalne, dlatego są idealne do zapobiegania płaskostopiu i prawidłowego tworzenia łuku stopy u dzieci.

Rozmiar jednego modułu wynosi 26x26 cm, w każdym zestawie znajduje się 8 modułów.

 

Film prezentujący produkt:

 (link należy przekopiować i wkleić w okno przeglądarki)

https://vimeo.com/432128482

 

Wymiary złożonej maty:

 

ZALETY:

1. Zaawansowany autorski "zamek-mocowanie" między modułami zapobiega problem "przesunięcia pokrycia". Nawet podczas dynamicznych ćwiczeń na matach, zmontowane maty pozostają nierozdzielnymi;

2. Każda mata jest wyposażona w specjalny element na spodzie (kolec hamulca), aby zapobiec ślizganiu się na gładkich powierzchniach -laminat, linoleum, parkiet;

3. Zastosowane neutralne i hipoalergiczne barwniki nie pozostawiają śladów na skórze stóp dziecka i powierzchni podłogi;

4. Brak zapachu;

5. Uchwyt pudełka jest wzmocniony dodatkowym podkładem, który zapobiega przełomu się górnej części pudełka i wypadnięciu uchwytu podczas przenoszenia;

6. Maty o różnym stopniu sztywności powierzchni. Wszystkie MIKSy składają się z mat o różnej sztywności modułów -miękkich i twardych, co pozwala stopniowo zwiększać intensywność masażu stóp;

7.Zgodnośc z wymogami - (certyfikat medyczny).

 
 

Produkty powiązane