Informacje

OrthoPuzzle MATA ORTOPEDYCZNA Sensoryczna Morze

298,00 zł

4627128162326

Dostępnych: 1 szt.

Ostatnie egzemplarze!

Cechy

Materiał Tworzywo sztuczne
Wiek dziecka 12m+

Opis

Ortho Puzzle - Medyczna mata ortopedyczna "Morze"

Aukcja dotyczy wyłącznie puzzli widocznych na zdjęciu poniżej:

 

"Morze" - dla dzieci w wieku od 1 roku życia

MIKS "Morze" tworzy przyjemne uczucia, całkowicie zastępuje podróż morską i zanurza w atmosferze głębinowego świata.

Zestaw składa się z 8 modułów (po 2 maty każdego rodzaju):

 • 2 moduły „Dno morskie” pomarańczowe - powierzchnia modułu składa się z trójwymiarowych obrazów mieszkańców morskich: muszli, koników morskich, rozgwiazdy, koralowców. Różne formy i reliefysamych elementów masażu, a także nagłe zmiany wysokości elementów maty pomagają zapobiegać i korygować koślawe odkształcenie stopy i koślawienie tyłostopia, dodatkowo trenują mięśnie podudzia i poprawiają krążenie krwi w stawie skokowym.
 • Działanie - średni efekt.
 • Powierzchnia - średnio twarda, nieelastyczna
 • 2 moduły „Ocean” turkusowe - powierzchnia modułu składa się z elementów masujących, które doskonale imitują mieszkańców głębin oceanu,aby całkowicie zanurzyć się w atmosferze podwodnego świata. Różnorodność elementów masażu przyczynia się nie tylko do doskonałego treningu i wzmocnienia mięśni stopy i podudzia, rozwoju koordynacji i równowagi, ale także rozwoju umiejętności motorycznych.
 • Działanie - średni efekt.
 • Powierzchnia - średnio twarda, nie elastyczna
 • 2 moduły„Rafa morska” rubinowe - powierzchnia modułu składa się z miękkich elementów masujących: koralowców okrągłych i żebrowanych, a także wodorostów z cierni. Mata działa w specyficzny sposób na punkty refleksologiczne stopy, poprawia krążenie krwi i pomaga w tworzeniu aparatu podtrzymującego, zachowując równowagę.
 • Działanie - efekt miękki.
 • Powierzchnia - miękka, elastyczna
 • 2 moduły „Fala morska” niebieskie - powierzchnia modułu symuluje małe fale z grzebieniami piankowymi. Żebrowana sprężysta powierzchnia każdej fali stymuluje mięśnie podeszwowe, pomaga zapobiegać ileczyć płaskostopie oraz rozwija aparat przedsionkowy, idąc wzdłuż ograniczonej powierzchni.
 • Działanie - efekt miękki.
 • Powierzchnia - miękka, elastyczna
 

Maty modułowe do masażu ortopedycznego – co to jest?

Maty modułowe do masażu ortopedycznego "ORTHO PUZZLE" - to modułowa posadzka z PCV o różnych poziomach sztywności i elastyczności materiału.

Zakres - medyczna kultura fizyczna.

Przeznaczenie -akupresura stref refleksologicznych na stopach, leczenie i zapobieganie płaskostopia, wzmocnienie aparatu mięśniowo-więzadłowego stopy i podudzia. Korzystnie wpływa na strefy refleksologiczne stopy dzieci i dorosłych, sprzyja prawidłowemu formowaniu łuku stopy dziecka. Pozwalają także rozwinąć percepcję kolorów i umiejętności motoryczne.

 

Produkt jest przeznaczony do stosowania w domu, w przedszkolach, szpitalach dziennych, sanitarno-profilaktycznych oraz innych placówkach medycznych. Dopuszczalne jest wykorzystanie produktu w okresie letnim na wolnym powietrzu na płaskiej twardej powierzchni rozmiar której przekracza rozmiar produktu.

Produkt jest zestawem bloków prostokątnych o tłoczonej powierzchni (modułów masujących) z łącznikami na obwodzie, które należy złożyć między sobą na zasadzie puzzli (rowek -występ).

 

Z modułów w miejscu aplikacji tworzy się posadzka reliefowa do masażu w postaci dywanu lub ścieżki. Maksymalny efekt zastosowania mat do masażu ortopedycznego można osiągnąć przy wykorzystaniu różnych rodzajów powierzchni oraz zmianie miękkich i twardych powierzchni modułów. Produkt jest dostosowany do wielokrotnego użytku.

Moduły w jasnych kolorach wykonane są z higienicznego materiału, który jest łatwy do czyszczenia i może wytrzymać wielokrotne użytkowanie.

 

Maty modułowe do masażu ortopedycznego "ORTHO PUZZLE" maksymalnie powtarzają powierzchnie i reliefy naturalne, dlatego są idealne do zapobiegania płaskostopiu i prawidłowego tworzenia łuku stopy u dzieci.

Rozmiar jednego modułu wynosi 26x26 cm, w każdym zestawie znajduje się 8 modułów.

 

Film prezentujący produkt:

 (link należy przekopiować i wkleić w okno przeglądarki)

https://vimeo.com/432128482

 

Wymiary złożonej maty:

 

ZALETY:

1. Zaawansowany autorski "zamek-mocowanie" między modułami zapobiega problem "przesunięcia pokrycia". Nawet podczas dynamicznych ćwiczeń na matach, zmontowane maty pozostają nierozdzielnymi;

2. Każda mata jest wyposażona w specjalny element na spodzie (kolec hamulca), aby zapobiec ślizganiu się na gładkich powierzchniach -laminat, linoleum, parkiet;

3. Zastosowane neutralne i hipoalergiczne barwniki nie pozostawiają śladów na skórze stóp dziecka i powierzchni podłogi;

4. Brak zapachu;

5. Uchwyt pudełka jest wzmocniony dodatkowym podkładem, który zapobiega przełomu się górnej części pudełka i wypadnięciu uchwytu podczas przenoszenia;

6. Maty o różnym stopniu sztywności powierzchni. Wszystkie MIKSy składają się z mat o różnej sztywności modułów -miękkich i twardych, co pozwala stopniowo zwiększać intensywność masażu stóp;

7.Zgodnośc z wymogami - (certyfikat medyczny).

 
 

Produkty powiązane