Informacje

OrthoPuzzle MATA ORTOPEDYCZNA Sensoryczna Sawanna

298,00 zł

4627128162333

Dostępnych: 1 szt.

Ostatnie egzemplarze!

Cechy

Materiał Tworzywo sztuczne
Wiek dziecka 12m+

Opis

Ortho Puzzle - Medyczna mata ortopedyczna "Sawanna"

Aukcja dotyczy wyłącznie puzzli widocznych na zdjęciu poniżej:

 

"Sawanna" - dla dzieci w wieku od 1 roku życia

Zauważalna poprawa wszystkich funkcji stopy dziecka. Rozwój spoiwa na stopach dziecka. Zapobieganie deformacji stóp. Zmniejszenie obciążenia stawów nóg i kręgosłupa.

Zestaw składa się z 8 modułów (po 2 maty każdego rodzaju):

 • 2 moduły„Kaktusy miękkie”- powierzchnia modułu pokryta jest miękkimi igłami o różnych wysokości i rozmiarach, co pozwala masować stopy z różną intensywnością. Mata do masażu zapewnia bardzo delikatny masaż - jest zalecana dla osób o bardzo wrażliwej skórze lub podczas rehabilitacji w celu zapobiegania statycznej i żylnej niewydolności kończyn dolnych.
 • Działanie - łagodny efekt terapeutyczny.
 • Powierzchnia maty jest miękka, elastyczna. 
 • 2 moduły „Jeże miękkie”-powierzchnia modułu pokryta jest igłami, które znajdują się na dziewięciu półkulach. Mata przeznaczona jest do relaksującego masażu stóp dzieci i dorosłych. Efekt terapeutyczny osiąga się dzięki działaniu stylizowanych igieł na powierzchnię skóry zgodnie z zasadą akupunktury i akupresury.
 • Powierzchnia modułu zapewnia bezpieczny i najskuteczniejszy masaż igłą powierzchni stopy. Moduł polecany jest również osobom dorosłym do relaksującego masażu nóg lub pleców po ciężkim dniu lub intensywnej aktywności fizycznej.
 • Miękką teksturowaną powierchnię modułu „Jeże miękkie” zaleca się łączyć z modułem „Jeże twarde”, aby zwiększyć efektywność masażu, zmieniając z kolei twarde i miękkie powierzchnie.
 • Działanie -głęboki efekt terapeutyczny.
 • Powierzchnia maty jest średnio twarda, elastyczna.
 • 2 moduł „Kamienie morskie twarde”-powierzchnia dywanu składa się z kamieni o różnych średnicach i wysokościach, pokrytych małymi pryszczami. Sztywna powierzchnia modułu działa na całą powierzchnię stopy, poprawiakrążenie krwi w stopie i kończynach dolnych, pomaga zapobiegać i leczyć płaskie stopy oraz wzmacnia mięśnie nóg.
 • Moduł „Kamienie morskie” zapewnia refleksyjny masaż podeszwy, na której znajduje się około 90 biologicznie aktywnych punktów.
 • Działanie - głęboki efekt terapeutyczny.
 • Powierzchnia maty jest średnio twarda, elastyczna.
 • 2 moduł „Kamienie morskie miękkie” -powierzchnia maty składa się z miękkich pustych kamieni o różnych rozmiarach, pokrytych małymi pryszczami. Relief matydziała punktowo na wszystkie receptory stopy. Sprężysta powierzchnia o działaniu punktowym przyczynia się do zwiększenia odporności, wpływając na strefy refleksologiczne stopy i poprawiając krążenie krwi w stopie i kończynach dolnych.
 • Moduł „Kamienie morskie miękkie”nadaje się do masażu relaksacyjnego i łagodzenia zmęczenia stóp po długotrwałym obciążeniu statycznym lub dynamicznym.
 • Działanie -łagodny efekt terapeutyczny.
 • Powierzchnia matyjest miękka, elastyczna.
 

Maty modułowe do masażu ortopedycznego – co to jest?

Maty modułowe do masażu ortopedycznego "ORTHO PUZZLE" - to modułowa posadzka z PCV o różnych poziomach sztywności i elastyczności materiału.

Zakres - medyczna kultura fizyczna.

Przeznaczenie -akupresura stref refleksologicznych na stopach, leczenie i zapobieganie płaskostopia, wzmocnienie aparatu mięśniowo-więzadłowego stopy i podudzia. Korzystnie wpływa na strefy refleksologiczne stopy dzieci i dorosłych, sprzyja prawidłowemu formowaniu łuku stopy dziecka. Pozwalają także rozwinąć percepcję kolorów i umiejętności motoryczne.

 

Produkt jest przeznaczony do stosowania w domu, w przedszkolach, szpitalach dziennych, sanitarno-profilaktycznych oraz innych placówkach medycznych. Dopuszczalne jest wykorzystanie produktu w okresie letnim na wolnym powietrzu na płaskiej twardej powierzchni rozmiar której przekracza rozmiar produktu.

Produkt jest zestawem bloków prostokątnych o tłoczonej powierzchni (modułów masujących) z łącznikami na obwodzie, które należy złożyć między sobą na zasadzie puzzli (rowek -występ).

 

Z modułów w miejscu aplikacji tworzy się posadzka reliefowa do masażu w postaci dywanu lub ścieżki. Maksymalny efekt zastosowania mat do masażu ortopedycznego można osiągnąć przy wykorzystaniu różnych rodzajów powierzchni oraz zmianie miękkich i twardych powierzchni modułów. Produkt jest dostosowany do wielokrotnego użytku.

Moduły w jasnych kolorach wykonane są z higienicznego materiału, który jest łatwy do czyszczenia i może wytrzymać wielokrotne użytkowanie.

 

Maty modułowe do masażu ortopedycznego "ORTHO PUZZLE" maksymalnie powtarzają powierzchnie i reliefy naturalne, dlatego są idealne do zapobiegania płaskostopiu i prawidłowego tworzenia łuku stopy u dzieci.

Rozmiar jednego modułu wynosi 26x26 cm, w każdym zestawie znajduje się 8 modułów.

 

Film prezentujący produkt:

 (link należy przekopiować i wkleić w okno przeglądarki)

https://vimeo.com/432128482

 

Wymiary złożonej maty:

 

ZALETY:

1. Zaawansowany autorski "zamek-mocowanie" między modułami zapobiega problem "przesunięcia pokrycia". Nawet podczas dynamicznych ćwiczeń na matach, zmontowane maty pozostają nierozdzielnymi;

2. Każda mata jest wyposażona w specjalny element na spodzie (kolec hamulca), aby zapobiec ślizganiu się na gładkich powierzchniach -laminat, linoleum, parkiet;

3. Zastosowane neutralne i hipoalergiczne barwniki nie pozostawiają śladów na skórze stóp dziecka i powierzchni podłogi;

4. Brak zapachu;

5. Uchwyt pudełka jest wzmocniony dodatkowym podkładem, który zapobiega przełomu się górnej części pudełka i wypadnięciu uchwytu podczas przenoszenia;

6. Maty o różnym stopniu sztywności powierzchni. Wszystkie MIKSy składają się z mat o różnej sztywności modułów -miękkich i twardych, co pozwala stopniowo zwiększać intensywność masażu stóp;

7.Zgodnośc z wymogami - (certyfikat medyczny).

 
 

Produkty powiązane