Informacje

OrthoPuzzle MATA ORTOPEDYCZNA Uniwersal - Jeżyki

298,00 zł

4627126863058

Dostępnych: 1 szt.

Ostatnie egzemplarze!

Cechy

Materiał Tworzywo sztuczne
Wiek dziecka 12m+

Opis

Ortho Puzzle - Medyczna mata ortopedyczna "Uniwersal - Jeżyki"

Aukcja dotyczy wyłącznie puzzli widocznych na zdjęciu poniżej:

 

"Jeżyki" - dla dzieci w wieku od 1 roku życia

Aktywny wpływ na punkty refleksologiczne na stopach; poprawa krążenia krwi; okazja dla relaksu i uzyskania siły i energii.

Zestaw składa się z 8 modułów (po 2 maty każdego rodzaju):

 • 2 moduły „Kaktusy miękkie”-powierzchnia modułu pokryta jest miękkimi igłami o różnych wysokości i rozmiarach, co pozwala masować stopy z różną intensywnością. Mata do masażu zapewnia bardzo delikatny masaż -jest zalecana dla osób o bardzo wrażliwej skórze lub podczas rehabilitacji w celu zapobiegania statycznej i żylnej niewydolności kończyn dolnych.
 • Działanie - łagodny efekt terapeutyczny.
 • Powierzchnia maty jest miękka, elastyczna.
 • 2 moduły „Kaktusy twarde”-powierzchnia modułu pokryta jest twardymi igłami o różnych wysokości i rozmiarach. Mata jest idealna do masażu powierzchni podeszwy w celu zapobiegania i leczenia płaskich stóp, rozwoju wrażeń dotykowych, wzmocnienia układu nerwowego i łagodzenia zmęczenia i obrzęku u dzieci i dorosłych.
 • Efekt zapobiegawczy osiąga się poprzez precyzyjny efekt specjalnych igieł do masażu na biologicznie aktywnych punktach stopy.
 • Sztywne kaktusy przyczyniają się do hartowaniacałego organizmu, zwiększa się napięcie tkanek i komórek,wzrasta odporność organizmuna przeziębienia.
 • Działanie - głęboki efekt terapeutyczny.
 • Powierzchnia maty jest średnio twarda, nie elastyczna.
 • 2 moduły „Jeże twarde”-powierzchnia modułu składa się z dziewięciu małych guzków (półkul) pokrytych niskimi igłami. Dzięki tej formie maty są punktowo stymulowane wszystkiestrefy refleksologicznestopy. Pod wpływem małych kul i igieł odbywa się mimowolny skurczmięśni stopy, co pomaga zapobiegać i leczyć płaskostopie oraz łagodzić zmęczenie stopy po obciążeniach statycznych lub dynamicznych.
 • Powierzchnia modułu ma wyraźny efekt masażu i maksymalny poziom nacisku na powierzchnię podeszwy. Moduł polecany jest również osobom dorosłym do masażu relaksacyjnego po ciężkim dniu lub intensywnej aktywności fizycznej.
 • Działanie - głęboki efekt terapeutyczny.
 • Powierzchnia maty jest średnio twarda, elastyczna.
 • 2 moduły „Jeże miękkie”-powierzchnia modułu pokryta jest igłami, które znajdują się na dziewięciu półkulach. Mata przeznaczona jest do relaksującego masażu stóp dzieci i dorosłych. Efekt terapeutyczny osiąga się dzięki działaniu stylizowanych igieł na powierzchnię skóry zgodnie z zasadą akupunktury i akupresury.
 • Powierzchnia modułu zapewnia bezpieczny i najskuteczniejszy masaż igłą powierzchni stopy. Moduł polecany jest również osobom dorosłym do relaksującego masażu nóg lub pleców po ciężkim dniu lub intensywnej aktywności fizycznej.
 • Miękką teksturowaną powierzchnię modułu „Jeże miękkie” zaleca się łączyć z modułem „Jeże twarde”, aby zwiększyć efektywność masażu, zmieniając z kolei twarde i miękkie powierzchnie.
 • Działanie -głęboki efekt terapeutyczny.
 • Powierzchnia maty jest średnio twarda, elastyczna.
 
 

Maty modułowe do masażu ortopedycznego – co to jest?

Maty modułowe do masażu ortopedycznego "ORTHO PUZZLE" - to modułowa posadzka z PCV o różnych poziomach sztywności i elastyczności materiału.

Zakres - medyczna kultura fizyczna.

Przeznaczenie -akupresura stref refleksologicznych na stopach, leczenie i zapobieganie płaskostopia, wzmocnienie aparatu mięśniowo-więzadłowego stopy i podudzia. Korzystnie wpływa na strefy refleksologiczne stopy dzieci i dorosłych, sprzyja prawidłowemu formowaniu łuku stopy dziecka. Pozwalają także rozwinąć percepcję kolorów i umiejętności motoryczne.

 

Produkt jest przeznaczony do stosowania w domu, w przedszkolach, szpitalach dziennych, sanitarno-profilaktycznych oraz innych placówkach medycznych. Dopuszczalne jest wykorzystanie produktu w okresie letnim na wolnym powietrzu na płaskiej twardej powierzchni rozmiar której przekracza rozmiar produktu.

Produkt jest zestawem bloków prostokątnych o tłoczonej powierzchni (modułów masujących) z łącznikami na obwodzie, które należy złożyć między sobą na zasadzie puzzli (rowek -występ).

 

Z modułów w miejscu aplikacji tworzy się posadzka reliefowa do masażu w postaci dywanu lub ścieżki. Maksymalny efekt zastosowania mat do masażu ortopedycznego można osiągnąć przy wykorzystaniu różnych rodzajów powierzchni oraz zmianie miękkich i twardych powierzchni modułów. Produkt jest dostosowany do wielokrotnego użytku.

Moduły w jasnych kolorach wykonane są z higienicznego materiału, który jest łatwy do czyszczenia i może wytrzymać wielokrotne użytkowanie.

 

Maty modułowe do masażu ortopedycznego "ORTHO PUZZLE" maksymalnie powtarzają powierzchnie i reliefy naturalne, dlatego są idealne do zapobiegania płaskostopiu i prawidłowego tworzenia łuku stopy u dzieci.

Rozmiar jednego modułu wynosi 26x26 cm, w każdym zestawie znajduje się 8 modułów.

 

Film prezentujący produkt:

 (link należy przekopiować i wkleić w okno przeglądarki)

https://vimeo.com/432128482

 

Wymiary złożonej maty:

 

ZALETY:

1. Zaawansowany autorski "zamek-mocowanie" między modułami zapobiega problem "przesunięcia pokrycia". Nawet podczas dynamicznych ćwiczeń na matach, zmontowane maty pozostają nierozdzielnymi;

2. Każda mata jest wyposażona w specjalny element na spodzie (kolec hamulca), aby zapobiec ślizganiu się na gładkich powierzchniach -laminat, linoleum, parkiet;

3. Zastosowane neutralne i hipoalergiczne barwniki nie pozostawiają śladów na skórze stóp dziecka i powierzchni podłogi;

4. Brak zapachu;

5. Uchwyt pudełka jest wzmocniony dodatkowym podkładem, który zapobiega przełomu się górnej części pudełka i wypadnięciu uchwytu podczas przenoszenia;

6. Maty o różnym stopniu sztywności powierzchni. Wszystkie MIKSy składają się z mat o różnej sztywności modułów -miękkich i twardych, co pozwala stopniowo zwiększać intensywność masażu stóp;

7.Zgodnośc z wymogami - (certyfikat medyczny).

 
 

Produkty powiązane