Informacje

OrthoPuzzle MATA ORTOPEDYCZNA Szlak Zdrowia

298,00 zł

4627130197569

Ten produkt nie występuje już w magazynie

Cechy

Materiał Tworzywo sztuczne
Wiek dziecka 10 lat+

Opis

Ortho Puzzle - Medyczna mata ortopedyczna "Szlak Zdrowia"

Aukcja dotyczy wyłącznie puzzli widocznych na zdjęciu poniżej:

 

"Szlak zdrowia" - dla dzieci w wieku od 10 roku życia i dorosłych

Zestaw składa się z 8 modułów (po 4 maty każdego rodzaju):

  • 4 moduły „Kaktusy twarde” turkusowe - powierzchnia modułu pokryta jest twardymi igłami o różnych wysokości i rozmiarach. Mata jest idealna do masażu powierzchni podeszwy w celu zapobiegania i leczenia płaskich stóp, rozwoju wrażeń dotykowych, wzmocnienia układu nerwowego i łagodzenia zmęczenia i obrzęku u dzieci i dorosłych.
  • Efekt zapobiegawczy osiąga się poprzez precyzyjny efekt specjalnych igieł do masażu na biologicznie aktywnych punktach stopy.
  • Sztywne kaktusy przyczyniają się do hartowaniacałego organizmu, zwiększa się napięcie tkanek i komórek,wzrasta odporność organizmuna przeziębienia.
  • Działanie -głęboki efekt terapeutyczny.
  • Powierzchnia maty jest średnio twarda, nie elastyczna.

  • 4 moduły „Jeżyki twarde” granatowe - powierzchnia modułu składa się z dziewięciu małych guzków (półkul) pokrytych niskimi igłami. Dzięki tej formie maty są punktowo stymulowane wszystkiestrefy refleksologicznestopy. Pod wpływem małych kul i igieł odbywa się mimowolny skurczmięśni stopy, co pomaga zapobiegać i leczyć płaskostopie oraz łagodzić zmęczenie stopy po obciążeniach statycznych lub dynamicznych.
  • Powierzchnia modułu ma wyraźny efekt masażu i maksymalny poziom nacisku na powierzchnię podeszwy. Moduł polecany jest również osobom dorosłym do masażu relaksacyjnego po ciężkim dniu lub intensywnej aktywności fizycznej.
  • Działanie - głęboki efekt terapeutyczny.
  • Powierzchnia maty jest średnio twarda, elastyczna.
 

Maty modułowe do masażu ortopedycznego – co to jest?

Maty modułowe do masażu ortopedycznego "ORTHO PUZZLE" - to modułowa posadzka z PCV o różnych poziomach sztywności i elastyczności materiału.

Zakres - medyczna kultura fizyczna.

Przeznaczenie -akupresura stref refleksologicznych na stopach, leczenie i zapobieganie płaskostopia, wzmocnienie aparatu mięśniowo-więzadłowego stopy i podudzia. Korzystnie wpływa na strefy refleksologiczne stopy dzieci i dorosłych, sprzyja prawidłowemu formowaniu łuku stopy dziecka. Pozwalają także rozwinąć percepcję kolorów i umiejętności motoryczne.

 

Produkt jest przeznaczony do stosowania w domu, w przedszkolach, szpitalach dziennych, sanitarno-profilaktycznych oraz innych placówkach medycznych. Dopuszczalne jest wykorzystanie produktu w okresie letnim na wolnym powietrzu na płaskiej twardej powierzchni rozmiar której przekracza rozmiar produktu.

Produkt jest zestawem bloków prostokątnych o tłoczonej powierzchni (modułów masujących) z łącznikami na obwodzie, które należy złożyć między sobą na zasadzie puzzli (rowek -występ).

 

Z modułów w miejscu aplikacji tworzy się posadzka reliefowa do masażu w postaci dywanu lub ścieżki. Maksymalny efekt zastosowania mat do masażu ortopedycznego można osiągnąć przy wykorzystaniu różnych rodzajów powierzchni oraz zmianie miękkich i twardych powierzchni modułów. Produkt jest dostosowany do wielokrotnego użytku.

Moduły w jasnych kolorach wykonane są z higienicznego materiału, który jest łatwy do czyszczenia i może wytrzymać wielokrotne użytkowanie.

 

Maty modułowe do masażu ortopedycznego "ORTHO PUZZLE" maksymalnie powtarzają powierzchnie i reliefy naturalne, dlatego są idealne do zapobiegania płaskostopiu i prawidłowego tworzenia łuku stopy u dzieci.

Rozmiar jednego modułu wynosi 26x26 cm, w każdym zestawie znajduje się 8 modułów.

 

Film prezentujący produkt:

 (link należy przekopiować i wkleić w okno przeglądarki)

https://vimeo.com/432128482

 

Wymiary złożonej maty:

 

ZALETY:

1. Zaawansowany autorski "zamek-mocowanie" między modułami zapobiega problem "przesunięcia pokrycia". Nawet podczas dynamicznych ćwiczeń na matach, zmontowane maty pozostają nierozdzielnymi;

2. Każda mata jest wyposażona w specjalny element na spodzie (kolec hamulca), aby zapobiec ślizganiu się na gładkich powierzchniach -laminat, linoleum, parkiet;

3. Zastosowane neutralne i hipoalergiczne barwniki nie pozostawiają śladów na skórze stóp dziecka i powierzchni podłogi;

4. Brak zapachu;

5. Uchwyt pudełka jest wzmocniony dodatkowym podkładem, który zapobiega przełomu się górnej części pudełka i wypadnięciu uchwytu podczas przenoszenia;

6. Maty o różnym stopniu sztywności powierzchni. Wszystkie MIKSy składają się z mat o różnej sztywności modułów -miękkich i twardych, co pozwala stopniowo zwiększać intensywność masażu stóp;

7.Zgodnośc z wymogami - (certyfikat medyczny).

 
 

Produkty powiązane