Informacje

OrthoPuzzle MATA ORTOPEDYCZNA Pierwsze Kroki

298,00 zł

4627128162319

Dostępnych: 1 szt.

Ostatnie egzemplarze!

Cechy

Materiał Tworzywo sztuczne
Wiek dziecka 9m+

Opis

Ortho Puzzle

Medyczna mata ortopedyczna "Pierwsze kroki"

Aukcja dotyczy wyłącznie puzzli widocznych na zdjęciu poniżej:

 

"Pierwsze kroki" - dla dzieci w wieku od 9 miesiąca życia

Trenuje i wspomaga rozwój mięśni stóp i podudzia, a także poprawia krążenie krwi w stawie skokowym. Skutecznie rozwija umiejętności motoryczne, myślenie i postrzeganie kolorów u dziecka. Ma również działanie tonizujące.

Zestaw składa się z 8 modułów (po 2 maty każdego rodzaju):

 • 2 moduły „Trawa miękka”-powierzchnia modułu symuluje młodą trawę na trawniku. Wykonanyz miękkiego materiału modułstymulujepunktyakupunktury stopy. Moduł z półkolistym uniesieniem pośrodkurozwija koordynację i równowagę, podczas chodzeniawzdłuż ograniczonej i nierównej powierzchni.
 • Działanie - łagodny efekt terapeutyczny.
 • Powierzchnia maty jest miękka, elastyczna.
 • 2 moduły „Słonecznik”-powierzchnia modułu to połączenie imitacji miękkiej trawy wzdłuż obwodu maty i wzoru w postaci słonecznika stopniowo wznoszącego się na środek. Lekkie sferyczne uniesienie w środku modułu pomaga trenować mięśnie stopy i podudzia, rozwój koordynacji i równowagi. Postać pośrodku wykonana z kolców o różnych wysokościach ma dodatkowy stymulujący wpływ na punkty akupunkturowe stopy.
 • Działanie -łagodny efekt terapeutyczny.
 • Powierzchnia maty jest miękka, elastyczna.
 • 2 moduły „Motylek”-powierzchnia modułu łączy miękką trawę na obwodzie z pustymi występami i kolcami, z których wykonany jest wzór motyla. Delikatna stymulacja podeszwy różnymi elementami masażu poprawia krążenie krwi w kończynach dolnych, wzmacnia aparat mięśniowo-więzadłowy stopy i zapobiega płaskostopiu u dzieci, które dopiero zaczynają chodzić.
 • Działanie - łagodny efekt terapeutyczny.
 • Powierzchnia maty jest miękka, elastyczna.
 • 2 moduły „Kamyczki”-powierzchnia modułu pokryta jest średnio twardymi gładkimi kamykami, z których niektóre naśladują wypukłe ślady nóg dzieci. Przyjemna sprężystapowierzchnia z dużymi elementami do masażu została zaprojektowana dla głębokiego stymulowania powierzchni podeszwy, poprawy krążenia krwi w stopie i kończynach dolnych oraz rozciągania tylnej powierzchni podudzia.
 • Działanie - agodny efekt terapeutyczny.
 • Powierzchnia maty jest miękka, elastyczna.
 

Maty modułowe do masażu ortopedycznego – co to jest?

Maty modułowe do masażu ortopedycznego "ORTHO PUZZLE" - to modułowa posadzka z PCV o różnych poziomach sztywności i elastyczności materiału.

Zakres - medyczna kultura fizyczna.

Przeznaczenie -akupresura stref refleksologicznych na stopach, leczenie i zapobieganie płaskostopia, wzmocnienie aparatu mięśniowo-więzadłowego stopy i podudzia. Korzystnie wpływa na strefy refleksologiczne stopy dzieci i dorosłych, sprzyja prawidłowemu formowaniu łuku stopy dziecka. Pozwalają także rozwinąć percepcję kolorów i umiejętności motoryczne.

 

Produkt jest przeznaczony do stosowania w domu, w przedszkolach, szpitalach dziennych, sanitarno-profilaktycznych oraz innych placówkach medycznych. Dopuszczalne jest wykorzystanie produktu w okresie letnim na wolnym powietrzu na płaskiej twardej powierzchni rozmiar której przekracza rozmiar produktu.

Produkt jest zestawem bloków prostokątnych o tłoczonej powierzchni (modułów masujących) z łącznikami na obwodzie, które należy złożyć między sobą na zasadzie puzzli (rowek -występ).

 

Z modułów w miejscu aplikacji tworzy się posadzka reliefowa do masażu w postaci dywanu lub ścieżki. Maksymalny efekt zastosowania mat do masażu ortopedycznego można osiągnąć przy wykorzystaniu różnych rodzajów powierzchni oraz zmianie miękkich i twardych powierzchni modułów. Produkt jest dostosowany do wielokrotnego użytku.

Moduły w jasnych kolorach wykonane są z higienicznego materiału, który jest łatwy do czyszczenia i może wytrzymać wielokrotne użytkowanie.

 

Maty modułowe do masażu ortopedycznego "ORTHO PUZZLE" maksymalnie powtarzają powierzchnie i reliefy naturalne, dlatego są idealne do zapobiegania płaskostopiu i prawidłowego tworzenia łuku stopy u dzieci.

Rozmiar jednego modułu wynosi 26x26 cm, w każdym zestawie znajduje się 8 modułów.

 

Film prezentujący produkt:

 (link należy przekopiować i wkleić w okno przeglądarki)

https://vimeo.com/432128482

 

Wymiary złożonej maty:

 

ZALETY:

1. Zaawansowany autorski "zamek-mocowanie" między modułami zapobiega problem "przesunięcia pokrycia". Nawet podczas dynamicznych ćwiczeń na matach, zmontowane maty pozostają nierozdzielnymi;

2. Każda mata jest wyposażona w specjalny element na spodzie (kolec hamulca), aby zapobiec ślizganiu się na gładkich powierzchniach -laminat, linoleum, parkiet;

3. Zastosowane neutralne i hipoalergiczne barwniki nie pozostawiają śladów na skórze stóp dziecka i powierzchni podłogi;

4. Brak zapachu;

5. Uchwyt pudełka jest wzmocniony dodatkowym podkładem, który zapobiega przełomu się górnej części pudełka i wypadnięciu uchwytu podczas przenoszenia;

6. Maty o różnym stopniu sztywności powierzchni. Wszystkie MIKSy składają się z mat o różnej sztywności modułów -miękkich i twardych, co pozwala stopniowo zwiększać intensywność masażu stóp;

7.Zgodnośc z wymogami - (certyfikat medyczny).